Kredyt dla firm Gniezno

Kredyt dla firm Gniezno

Myślisz o inwestycjach, zakupie sprzętu, czy wejściu na nowe rynki, ale brakuje Ci środków finansowych? W takiej sytuacji z pomocą przychodzą banki, oferujące kredyty dla firm
z Gniezna. Możliwość uzyskania bankowego wsparcia finansowego, obwarowana jest licznymi wymogami, przede wszystkim tzw. zdolności kredytowej, czyli perspektyw na terminową spłatę  zaciągniętych zobowiązań, a także wymogu, związanego z wysokością dochodu. Firmy, dopiero co wchodzące na rynek mogą mieć trudności z uzyskaniem wsparcia. Z pomocą przychodzi wówczas Kancelaria Finansowa.

 

Kredyt dla firm z Gniezna

 

Dla placówki bankowej udzielającej wsparcia istotne jest, aby klient był wypłacalny. W przypadku przedsiębiorstw placówka bankowa bierze pod uwagę wysokość dochodu. Zbyt niskie zarobki firmy w stosunku do ponoszonych kosztów wywołują obawy dotyczące wywiązania się
z zobowiązań i zwrócenia pożyczonej kwoty wraz z odsetkami. Jeśli więc nie można uzyskać wsparcia z uwagi na brak lub niewielki dochód, to jakie wyjście ma przedsiębiorstwo, które chce rozwijać swoją działalność?

 

Placówki bankowe przewidują dwa rozwiązania dla podmiotów, które nie osiągają wystarczającego dochodu. Pierwsze z nich to kredyt dla firm z Gniezna, przyznawany na podstawie kryterium przychodu, drugim jest tzw. kredyt na oświadczenie.

 

Warunki brzegowe:

 

  • określony staż działalności firmy – zwykłe wymaga się co najmniej 12 miesięcy prowadzenia działalności,
  • czysta historia kredytowa – dla banku bardzo istotne jest to, by dane przedsiębiorstwo nie było zadłużone ani nie posiadało negatywnych wpisów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

 

Kredyt dla firm na przychodzie

 

Pierwsza z dostępnych możliwości uzyskania wsparcia dla firm bierze pod uwagę wysokość przychodu zamiast dochodu, co oznacza, że odejmuje koszty prowadzenia działalności. Skierowana jest przede wszystkim do podmiotów, które ponoszą spore nakłady, co sprawia, że wpływy
w formie dochodu są niskie, ale w formie przychodu osiągają już wyższe wartości – bardziej atrakcyjne kredytowo.

 

Kredyt na oświadczenie przedsiębiorcy

 

W ramach tej możliwości przedkłada się oświadczenie, w którym przedstawiona zostaje sytuacja finansowa firmy. Niezależnie od tego, bank może zażądać jeszcze:

  • wyciągu z konta,
  • biznesplanu,
  • perspektywy finansowej.

 

 

 

 

 

Brak dochodu nie zamyka firmom drogi do pozyskania wsparcia finansowego. Spełnienie określonych warunków pozwoli uzyskać kredyt dla firm z Gniezna na podstawie kryterium przychodu lub dzięki oświadczeniu przedsiębiorcy. Chcąc uzyskać środki na rozwój działalności przy niskich wpływach, warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego, który pomoże przeanalizować możliwości danego biznesu i porówna wszystkie dostępne oferty.