Wyobraź sobie, że chcesz zafundować swojej żonie tygodniowy pobyt w ekskluzywnym SPA z okazji rocznicy ślubu. Albo kupić mężowi jego wymarzony motocykl na „okrągłe” urodziny. Ale nie posiadasz wystarczających oszczędności własnych.

 

A może po prostu potrzebujesz gotówki na nieoczekiwane wydatki bieżące? I chcesz je pokryć nie angażując w to swojej „drugiej połówki”?

 

Myślisz sobie: „Przydałaby się pożyczka, tylko że pewnie zażądają zgody żony/męża. Nie chcę jej/jego ciągać po bankach z tymi wszystkimi papierkami. Co robić?”

 

Faktycznie: od osób pozostających w związku małżeńskim bank zwykle żąda zgody współmałżonka.

 

W ten sposób bank zabezpiecza się przed brakiem spłaty rat przez kredytobiorcę, korzystając z faktu, że po zawarciu ślubu małżonkowie wchodzą w tzw. ustrój wspólności majątkowej (chyba, że przed ślubem została spisana intercyza małżeńska) i są solidarnie odpowiedzialni za swoje zobowiązania (np. wobec banku). 

 

Oznacza to, że jeżeli kredytobiorca nie spłaca rat to bank będzie mógł odzyskać należność z dochodów drugiej osoby lub ze wspólnego majątku małżeństwa.

 

 

A gdyby tak… pożyczka gotówkowa bez zgody małżonka?

 

 

Obecnie banki żądają zgody małżonka na przyznanie kredytu na większe, kilkusettysięczne kwoty, wymagające zabezpieczenia np. hipoteką na nieruchomości czy też zastawem na samochodzie.

 

 

Uzyskanie gotówki, zwykle w kwocie 20-50 tysięcy złotych, jest jednak możliwe bez zgody małżonka. Bank weźmie pod uwagę jedynie takie czynniki jak:

  • wysokość wnioskowanej pożyczki,

  • deklarowany okres spłaty,

  • zdolność kredytowa kredytobiorcy.

„Potrzebuję większej gotówki. Da się zrobić?”

 

 

U nas? Oczywiście.

 

Jako specjaliści na rynku kredytów i pożyczek pomożemy Ci zdobyć gotówkę:

nawet do kwoty 200 000 zł,

bez zabezpieczeń i poręczycieli

na okres spłaty aż do 10 lat.

Wystarczy, że zgłosisz się do nas. Albo w naszym biurze w Warszawie, albo zdalnieoferujemy pomoc klientom z całego kraju. Skontaktuj się z nami!

Jeśli i ty chcesz skorzystać z naszych usług:

lub

Skontaktuj się z nami!

ul. Zgrupowania AK „Kampinos” 15
01-943 Warszawa
woj. mazowieckie

Copyright 2020 kancelariafinansowa.net.pl

Designed by Devispace