Jak pobrać raport z BIK?

Starając się o pożyczkę lub kredyt z pomocą przychodzi BIK, czyli baza informacji na temat spłacanych zobowiązań. Regulowane w terminie raty, faktury i inne opłaty wpływają na ogólną ocenę zdolności kredytowej, którą biorą pod uwagę banki, ale nie tylko. Dlatego, jeśli chcą Państwo dowiedzieć się jak działa Biuro Informacji Kredytowej, a także jak uzyskać swój własny raport, zapraszamy do zapoznania się z krótkim artykułem, który krok po kroku wyjaśni, dlaczego warto założyć swoje konto i mieć kontrolę nad swoimi zobowiązaniami.

Czym jest raport BIK?

Biuro Informacji Kredytowej to rozwiązanie, które powstało z myślą o jasnym i rzetelnym systemie, który w jednym, intuicyjnym miejscu skupia pełną historię zobowiązań danej osoby lub przedsiębiorstwa. Znajdują się tutaj zarówno podpisane umowy, historia spłat rat, limity kart kredytowych, zakupy ratalne, jak i inne zobowiązania finansowe takie jak np. faktury.

Raport BIK zawierać będzie zatem nie tylko pełną historię podpisanych umów kredytowych, ale także szczegółowe informacje na temat spłaty rat każdej z nich oraz regularności regulowania wszystkich zobowiązań, a także scoring BIK, czyli punktową ocenę danej osoby.

Dlaczego warto pobrać raport BIK?

Dzięki niemu mają Państwo łatwy i wygodny dostęp do całej swojej historii kredytowej. Mogą ją Państwo sprawdzić w dogodnym dla siebie czasie z praktycznie każdego miejsca na ziemi. Jedyne, co będzie potrzebne to komputer lub urządzenie mobilne oraz połączenie z internetem. Dzięki niemu mogą Państwo na bieżąco weryfikować, czy nie pojawiły się jakiekolwiek zaległości z opłatami.

Wygenerowany dokument mogą Państwo także pobrać na swoje urządzenie, a następnie wydrukować. Dzięki temu z łatwością można dostarczyć go innym osobom lub firmom, chcąc potwierdzić swoją rzetelność płatniczą.

Jak pobrać raport BIK?

Aby uzyskać dostęp do swojego konta wystarczy kilka prostych kroków. Poniżej przedstawiamy ścieżkę pobrania swojego raportu.

 1. W wyszukiwarce internetowej należy wpisać adres https://www.bik.pl/ i kliknąć enter. Wyszukiwarka automatycznie przeniesie na oficjalną stronę Biura Informacji Kredytowej.
 2. W prawym górnym rogu znajduje się ikonka “Logowanie”. Wystarczy kliknąć w nią, a strona automatycznie przeniesie do logowania. Jeśli są Państwo na niej pierwszy raz i nie mają jeszcze założonego konta należy przejść do rejestracji klikając w “Załóż konto” w prawym górnym rogu.
 3. Aby stworzyć swoje konto należy wypełnić wszystkie pola obowiązkowe, które oznaczono gwiazdką. Są to dane do rejestracji, dzięki którym system potwierdzi Państwa tożsamość i pozwoli na udostępnienie dokumentu. Niezbędne będzie także wgranie skanu dowodu osobistego.
 4. Po pomyślnej weryfikacji przez system otrzyma Pan/Pani na swój adres e-mail link aktywujący.
 5. Następnym krokiem, który ma po raz kolejny na celu weryfikację Pana/Pani tożsamości, jest przelanie 1 zł z konta prywatnego (nie firmowego.), aby pomyślnie stworzyć nowe konto.
 6. Po pomyślnej weryfikacji, należy ponownie wejść na stronę https://www.bik.pl/ i się zalogować.
 7. Po zalogowaniu, należy wybrać zakładkę RAPORT, a następnie kliknąć w opcję „Raport o mnie”.
 8. Pośród możliwych opcji należy wyszukać i kliknąć “Oferta”.
 9. W ofercie znajdują się trzy opcje pobrania BIK: jednorazowy za 39 zł; 12 pobrań na rok za 99 zł oraz pakiet 3 pobrań (ale tego nie wybieramy).
 10. Po wybraniu najbardziej korzystnej dla Pana/Pani oferty strona automatycznie przekieruje do strony banku w celu opłacenia.
 11. Po uiszczeniu płatności za pośrednictwem bankowości internetowej raport Biura Informacji Kredytowej już będzie pobrany. Znajdzie go Pan/Pani w „Raport o mnie” w dole strony, gdzie można go pobrać w formacie PDF.
 12. Proszę pobrać plik PDF i wysłać go na mojego maila.
 13. Proszę pobrać BIK prywatny oraz firmowe (firmowe pobiera się analogicznie jak prywatny, po zalogowaniu trzeba wybrać opcje „dodaj firmę”).

 

Dzięki tym kilku prostym krokom mogą Państwo mieć pełną kontrolę nad swoimi zobowiązaniami finansowymi, zarówno ratami kredytów, jak i pozostałymi opłatami, a także możliwość udowodnienia swojej rzetelności.

Copyright 2020 kancelariafinansowa.net.pl

Webdesign by Deviart