Rodzaje kredytów

Wchodzenie w dorosłe życie – budowanie własnego domu, zakup mieszkania, organizacja ślubu, spełnianie marzeń – wiąże się z koniecznością poniesienia znacznych nakładów finansowych, na które przeciętny człowiek nie jest w stanie sobie pozwolić. Wówczas pojawia się w głowie myśl (szczególnie jeśli ma się od dłuższego czasu stałe zatrudnienie) o zawarciu umowy z placówką bankową. Zanim jednak się to zrobi, każdy zainteresowany powinien się dowiedzieć, jakie wyróżniamy rodzaje kredytów i którą z dostępnych opcji należy wybrać.

Gotówkowy albo hipoteczny

Wsparcie finansowe jest ci niezbędne na zakup upatrzonego samochodu lub sprzętu AGD czy RTV o większej wartości? W takim sytuacji wnioskujesz o udzielenie kredytu gotówkowego, pierwszego z dostępnych rodzajów. Uzyskane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel – pod warunkiem potwierdzenia, że posiadasz możliwości pozwalające na dokonanie spłaty w terminie.

Inaczej sprawa ma się z kredytem hipotecznym, który przyznawany jest na zakup lub budowę nieruchomości, co poprzedzone jest licznymi formalnościami. W przypadku tego rodzaju niezbędna jest hipoteka, stanowiąca zabezpieczenie spłaty. Ta forma wsparcia udzielana jest na bardzo wysokie kwoty, a jej spłata może potrwać nawet kilkadziesiąt lat (w zależności od indywidualnych możliwości).

Konsolidacja zobowiązań finansowych

Masz kilka zobowiązań w różnych placówkach bankowych i spłacasz raty w różnych wysokościach? W takiej sytuacji możesz wnioskować o udzielenie kredytu konsolidacyjnego, czyli połączenie kilku rat w jedną. Trzeci rodzaj pozwoli zmniejszyć comiesięczne obciążenie budżetu domowego i tym samym ustabilizować twoją sytuację finansową.

Wymienione rodzaje stanowią podstawowe wsparcie, jakie można uzyskać od placówki bankowej. Istnieje również dodatkowa opcja, czyli karta kredytowa. Dzięki niej otrzymujesz limit środków, jaki możesz zadłużyć i spłacasz dokładnie tyle, ile wydałeś (o ile dokonasz tego w terminie). Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które od czasu do czasu cierpią na brak środków.

Copyright 2020 kancelariafinansowa.net.pl

Webdesign by Deviart